Naravoslovni dan v Ljubljani

V ponedeljek, 9. 12. 2019, smo se učenci 8. razreda odpravili v Ljubljano, kjer smo izvedli naravoslovni dan. Najprej smo si ogledali Prirodoslovni muzej, v katerem smo videli okostje mamuta in razstavo Naše malo veliko morje. Potem smo šli na voden ogled Ljubljane....

več...

UTRIP TRŽNICE SREDNJIH ŠOL

V sredo, 4. 12. 2019, smo imeli na šoli tradicionalno tržnico srednjih šol. Svoje programe so predstavile: Srednja šola Črnomelj, Srednja gradbena, lesarska in vzgojiteljska šola, Srednja zdravstvena in kemijska šola, Srednja elektro šola in tehniška gimnazija,...

več...

ZMAGOVALNI FILM GANGLOVANJE

V petek, 29. 11. 2019, se je v Mariboru zaključil 9. mednarodni festival otroškega in mladinskega filma Enimation. Na festival se je prijavilo skoraj 500 del iz 60 držav. Ob zaključku so organizatorji podelili štiri nagrade, v kategorijah Mini, Midi in Maxi ter...

več...

Naravoslovni dan – 4.c razred

Učenci 4. c smo imeli danes, 25. 11. 2019, naravoslovni dan. Gospa Mirna Nemanič iz Zdravstvenega doma Metlika, nam je predavala o zobozdravstveni negi in skrbi za naše zdravje. Imeli pa smo tudi praktično delavnico iz znanja prve pomoči. Naučili smo se, kako...

več...

20. NOVEMBER, SVETOVNI DAN OTROKOVIH PRAVIC

Na današnji dan, pred 30 leti, je Generalna skupščina Združenih narodov sprejela Konvencijo o otrokovih pravicah, ki temelji na štirih načelih: nediskriminacija, korist otroka, pravica do preživetja in zaščite ter pravica do soudeležbe. Na šoli smo se spoznavanja...

več...

PRIŽGIMO SVEČKE SKUPAJ! Nedelja, 17. november 2019

Tudi v Metliki smo iz kolesarskega krožka prisostvovali na prireditvi in obeležitvi s programom v Gali. Pri krožku smo se pogovarjali o varnosti ter pomenu pazljivosti v cestnem prometu. Na to tematiko so učenci tudi literarno ustvarjali. Učenke Teja Škof (6.b), Lea...

več...

EKSKURZIJA V BEOGRAD

Naša šola se je priključila projektu RaST (Razvojno središče talentov), ki ga izvaja Srednja šola Črnomelj. Letošnja tema je bila »Ko nekdaj skupna kultura postane tuja«. Ekskurzije se je udeležilo šest devetošolcev iz naše šole: Martin Bajuk, Alja Slobodnik, Vid...

več...

Otroci za varnost v prometu

V ponedeljek, 11. 11. 2019, smo učenci 3. a razreda sodelovali v ulični akciji programa »Otroci za varnost v prometu«. Nosilec programa, Nacionalni inštitut za javno zdravje OE Novo mesto, je v sodelovanju s Policijsko postajo Metlika izvedel akcijo ustavljanja...

več...

DEJAVNOSTI V TEDNU od 21. 10. do 24. 10. 2019 in DAN ŠOLE

150-letnica ustanovitve požarne brambe na Slovenskem V letošnjem šolskem letu smo si zadali, da tudi na naši šoli obeležimo pomemben mejnik gasilstva, pomemben za slovensko gasilstvo kot za Metliko, saj je ravno PGD Metlika najstarejše gasilsko društvo v Sloveniji in...

več...

Odprti dan Osnovne šole Metlika

V četrtek, 24. oktobra 2019, je na Osnovni šoli Metlika potekal dan šole, ki je bil posvečen 150-letnici Prostovoljnega gasilskega društva v Metliki. Na šoli so že ves teden potekale različne dejavnosti, povezane z gasilstvom, tako smo imeli v četrtek v dopoldanskem...

več...
Stran 1 od 6012345...102030...Zadnja »