Sprememba je na relaciji Grabrovec, kjer bo zjutraj spet vozil šolski avtobus. Odhod z Grabrovca bo ob 7.15.

Potrjena okužba z virusom covid-19

Spoštovani starši,

obveščamo vas, da je pri enem izmed učencev 3. c razreda potrjena okužba z virusom covid-19. Zaradi tega so od danes do vključno srede, 12. 5. 2021, v karanteni vsi učenci 3. c razreda skupaj z razredno učiteljico in 18 ostalih učencev, ki so z okuženim učencem bili v rizičnem stiku med prevozom v in iz šole s šolskim avtobusom dne 3. 5. 2021. Za učence 3. c razreda poteka pouk na daljavo, ostali učenci bodo o svojih obveznostih obveščeni s strani učiteljev po že utečenih komunikacijskih kanalih.

Če imate mogoče težavo z varstvom mlajših otrok, ki so sedaj v karanteni, vas obveščamo, da potrdilo o karanteni na domu za vašega otroka predstavlja tudi dokazilo o varstvu otroka za uveljavljanje pravice pri delodajalcu. Obrazec za pridobitev potrdila o karanteni na domu je dostopen preko naslednje spletne strani: https://www.gov.si/novice/2020-11-12-nov-nacin-pridobivanja-potrdil-o-prestajanju-karantene-na-domu/. Ključne informacije o korona virusu SARS-CoV-2 so dostopne na naslednji povezavi: https://www.nijz.si/sl/koronavirus-2019-ncov

Prosimo vas, da spremljate zdravstveno stanje vaših otrok in pri morebitnem sumu na okužbo kontaktirate osebnega zdravnika, ki bo potem odločil o naslednjih ukrepih. O morebitni okužbi vašega otroka ali družinskega člana z virusom covid-19 nemudoma obvestite razrednika. Samo s skupnim delovanjem se bomo vrnili življenju, ki smo ga poznali pred epidemijo.

Lep pozdrav in bodite zdravi

Željka Janjac, ravnateljica

VABILO NA SPLETNO PREDAVANJE
STARŠEVSKI NADZOR PRI UPORABI TEHNOLOGIJ: DA ALI NE?

 

Na trgu so številna tehnična in programska orodja za filtriranje internetnih vsebin ter nadzor uporabe interneta in naprav z zasloni, ki staršem ponujajo različne oblike starševskega nadzora nad otroki. Safe.si bo 12. maja 2021 ob 18. uri pripravil brezplačno spletno predavanje za starše predšolskih in osnovnošolskih otrok. 60-minutno predavanje bosta izvedla dr. Benjamin Lesjak in Maja Vreča, ki bosta predstavila prednosti, slabosti in pasti starševskih orodij ter skušala odgovoriti na vprašanje, ali je uporaba teh orodij priporočljiva ali ne.

Spletno predavanje, ki bo trajalo eno uro, si bo mogoče v živo ogledati na YouTube, kasneje pa bo na voljo posnetek. Na predavanje se je treba obvezno prijaviti, povezavo za ogled pa vam bomo poslali dan pred predavanjem.

Več informacij o dogodku ter povezavo do prijave najdete na povezavi spodaj.

Obvestilo o spremembi cen kosila s 1. 1. 2021

Svet zavoda OŠ Metlika je na svoji seji dne 25. 2. 2021 sprejel sklep o spremembah cen kosila za učence, zaposlene in zunanje odjemalce, ki veljajo od 1. januarja 2021.

Nove cene so: 

  • kosilo od 1. r do 4. r                                               2,05€/kosilo 
  • kosilo od 5. r do 9. r                                               2,25 €/kosilo 
  • kosila zaposlenim in zunanjim odjemalcem       3,75 €/kosilo 

Do sprememb cen je prišlo zaradi poslabšanja razmer na trgu, ki jih je povzročila epidemija SARS-Cov-2.

Željka Janjac, ravnateljica

POUK OD 12.4.2021 DALJE

Obveščamo vas, da je Vlada RS sprejela nov Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih, ki velja do  18. aprila.
Z dnem 12. 4. 2021 se ponovno za vse otroke odpirajo vrtci in osnovne šole. Pravila in omejitve pa ostajajo v celoti enaka, kot so veljala v tednu pred zaprtjem.

Vodstvo šole

Strokovni nasveti za mlade v času odraščanja

Zaključek projekta Girls Do Code

Zaključek projekta Girls Do Code

V sredo, 5. maja smo zaključili s projektom Girls Do Code. Namen projekta je, da se vsako šolsko leto v Sloveniji 300 dekletom, starim med 10 in 11 let ponudi možnost BREZPLAČNEGA STRUKTURIRANEGA UČENJA OSNOV PROGRAMIRANJA IN LOGIČNEGA RAZMIŠLJANJA. Prav raven osnovne...

več...
31. NACIONALNI OTROŠKI PARLAMENT – MOJA POKLICNA PRIHODNOST

31. NACIONALNI OTROŠKI PARLAMENT – MOJA POKLICNA PRIHODNOST

V sredo, 21. aprila, je potekal enaintrideseti nacionalni parlament. Zaradi epidemije je prvič potekal prek aplikacije Zoom. Tema je bila takšna kot lani – Moja poklicna prihodnost. Parlament so vodili trije predsedujoči, ki so nas tudi usmerjali. Ko smo se vsi...

več...

Šolsko tekmovanje iz matematike za Vegova priznanja

V četrtek, 22. aprila 2021, je na OŠ Metlika potekalo šolsko tekmovanje iz matematike. Tekmovanja so se udeležili učenci od 1. do 9. razreda. Bronasto Vegovo priznanje je prejelo skupno 81 učencev.   Državnega tekmovanja, ki bo 15. maja 2021, se bodo udeležili...

več...
DRŽAVNO TEKMOVANJE IZ RAZVEDRILNE MATEMATIKE

DRŽAVNO TEKMOVANJE IZ RAZVEDRILNE MATEMATIKE

V soboto, 17. aprila 2021, je na OŠ Metlika potekalo državno tekmovanje iz RAZVEDRILNE MATEMATIKE. Tekmovanja so se udeležili učenci od 7. do 9. razreda. Srebrno priznanje na državnem tekmovanju prejmejo: Ajda Vraničar 8.B   Nana Kambič 9.B Zlato priznanje na državnem...

več...
Mladi deklamatorji na Župančičevi frulici 2021

Mladi deklamatorji na Župančičevi frulici 2021

Razpisa Zavoda za izobraževanje in kulturo Črnomelj Mladi deklamatorji na Župančičevi frulici 2021 se je udeležilo 9 učencev naše šole. Učenci so lahko za svoj govorni nastop (deklamiranje) izbrali eno izmed osmih pesmi Ferija Lainščka: Brez veze, Nočem, Maska,...

več...
REGIJSKI OTROŠKI PARLAMENT

REGIJSKI OTROŠKI PARLAMENT

V ponedeljek, 12. 4. 2021, je bil 31. regijski otroški parlament. Potekal je po zoom povezavi. Zasedalo je 25 parlamentarcev iz JV regije, ki so v petih skupinah razpravljali na temo Moja poklicna prihodnost. Pokazali so veliko znanja, spretnosti in sposobnosti...

več...
Šolsko tekmovanje iz računalniškega mišljenja Bober

Šolsko tekmovanje iz računalniškega mišljenja Bober

V marcu je na šoli potekalo tekmovanje iz računalniškega mišljenja Bober, ki se ga je udeležilo 60 učencev računalniških predmetov. Bober je mednarodno tekmovanje iz računalniškega mišljenja, katerega namen je povečati zanimanje učencev za računalništvo. Tekmovalna...

več...
Šolsko tekmovanje iz razvedrilne matematike

Šolsko tekmovanje iz razvedrilne matematike

  V sredo, 31. marca 2021, je na OŠ Metlika potekalo šolsko tekmovanje iz RAZVEDRILNE MATEMATIKE. Tekmovanja so se udeležili učenci od 6. do 9. razreda. Tekmovanja se je udeležilo 39 učencev. Bronasto priznanje prejmejo: 6. razred: Erik Sodec, Rok Žlogar, Tinkara...

več...
TEHNIŠKI DAN NA DALJAVO, 3. RAZREDI

TEHNIŠKI DAN NA DALJAVO, 3. RAZREDI

V četrtek, 8. 4. 2021, so tretješolci uspešno izvedli tehniški dan na daljavo. Učenci so preko risank spoznavali, kaj se zgodi s plastenko, ki jo zavržemo v naravi. Spoznavali so, zakaj je pomembno, da skrbimo za naš planet. Ogledali so si tudi, kam gredo odpadki, ko...

več...
OBČINSKI OTROŠKI PARLAMENT

OBČINSKI OTROŠKI PARLAMENT

MOJA POKLICNA PRIHODNOST V torek, 6. 4. 2021, je bil 31. občinski otroški parlament. Potekal je preko programa Zoom. Poleg naših učencev so sodelovali tudi učenci OŠ Podzemelj. Gostje pa so bili: župan Občine Metlika, Darko Zevnik, predstavnici sveta staršev obeh šol,...

več...