20. junij je svetovni dan beguncev. Slovenska filantropija ga obeležuje s Festivalom migrantskega filma. Sedmošolce in osmošolce sta pri uri domovinske in državljanske kulture in etike obiskala ga. Mojca Ivanišec in g. Jaka Matičič.

Povedala sta nam nekaj o beguncih, migrantih, azilantih. Ogledali smo si tudi dva filma, ki govorita ravno o tem. Prvi je bil o Aliju, beguncu, ki trenutno živi v Sloveniji. Pobegnil je iz Iraka, saj se je zaljubil v dekle, katere družina ga je hotela ubiti. Drugemu filmu pa je bilo naslov Drugi razred. Govoril je o učiteljici temnejše polti, ki jo je oče njenega učenca udaril zaradi njene barve polti. Naučili smo se nekaj novega o beguncih, migrantih oz. kdo oni sploh so. Zahvaljujemo se prostovoljcema za njun čas in dobro razlago.

Nana Kambič, 7. b