Naša šola se je tudi letos pridružila vseslovenski akciji, Tednu pisanja z roko 2022. Učence smo na različne načine spodbudile k sodelovanju. Najprej smo se pogovarjali o prednostih pisanja z roko, primerjali različne pisave in ugotavljali, da ima prav vsak na svetu čisto svojo, edinstveno pisavo. Učenci 1. razreda so napisali kratka sporočila, ostali pa smo ugotavljali, čigava je katera pisava. Drugošolci so pisali o svojem najboljšem prijatelju. Tretješolke in četrtošolci pa so liste s predlogami odnesli domov. K sodelovanju so spodbudili tudi svoje starše in ostale družinske člane, ki so napisali lepa sporočilca. V podaljšanem bivanju smo naredili plakat z lepimi mislimi za učence in risali z obema rokama hkrati. Pri tem smo se morali kar malo potruditi, a smo se zabavali.

Tudi vas spodbujamo, da čim večkrat pišete z roko – tako informacije dlje ostanejo v spominu in takšna sporočila so bolj osebna.

Učiteljice PŠ Suhor