Tudi letos izvajamo na šoli tečaj programiranja za dekleta v okviru projekta GirlsDoCode. Tokrat imamo nadaljevalni tečaj za dekleta, ki so že vešča v osnovah programiranja.

Namen projekta je, da se vsako šolsko leto v Sloveniji 300 dekletom (letos več kot 300), starim med 10 in 13 let ponudi možnost strukturiranega učenja osnov programiranja in logičnega razmišljanja. Prav raven osnovne šole, je tisto okolje, na katerem je moč narediti aktivne korake naprej k digitalni pismenosti, preko konkretnih orodij in otrokom prilagojenih pristopov učenja.

Zakaj za dekleta? Da se zmanjša neravnovesje med spoloma na področju informacijsko komunikacijskih znanj, saj manj kot 7% delovnih mest v tehnološkem sektorju zasedajo ženske.

Vsem dekletom čestitam na trudu in prizadevnostjo.

Andi Jambrošić, mentor