2.april je Generalna skupščina OZN razglasila za svetovni dan zavedanja o avtizmu. Tudi na naši šoli si prizadevamo, da osveščamo otroke, da so v njihovi sredini vrstniki, ki potrebujejo ne le prilagojen način učenja, temveč tudi prilagojen način druženja z vrstniki, saj se le srečen in sprejet otrok lahko uspešno uči.

Pomembno je, da se vrstniki zavedajo, da si otroci z avtizmom družbe vrstnikov želijo enako močno, kot vsi otroci, le da včasih ne vedo kako naj se vključijo mednje. Zato potrebujejo pomoč odraslih in vrstnikov, te pa moramo naučiti kako.

Na šoli  smo dan obeležili tako, da smo brali in interpretirali prebrano knjigo, ustvarjali in si ogledali krajši animirani film, s katerim so učenci spoznali svet skozi oči in misli oseb z avtizmom.  Podobne aktivnosti bodo na šoli potekale še cel mesec april.

Želimo si, da učenci spoznajo njihov svet in s tem pripomorejo k boljšemu počutju otrok z avtizmom.

Lidija Peršin, spec. pedagoginja