Danes so medovito drevo – divjo češnjo posadili še otroci iz Osnovne šole Metlika, ki sodelujejo pri čebelarskem krožku. Z velikim veseljem so se jim pridružili tudi otroci iz podaljšanega bivanja.

Predsednik Čebelarskega društva dr. Jožef Starc Metlika, Jožef Veselič, je prisotne poučil o pomenu medovitih rastlin in čebel za pridelavo hrane in ohranjanje čistega ter zdravega okolja. Čebelarskemu društvu se zahvaljujemo tudi za podarjeno sadiko divje češnje.

Otroci so ob sajenju drevesa neizmerno uživali in prav vsak je hotel z lopato zavihteti vsaj pedenj zemlje.

S temi aktivnostmi nakazujemo bolj aktivno sodelovanje med različnimi deležniki v občini pri povečanju medovitosti občine in skrbi za medenje v prihodnje.

Vir besedila in slik: Občina Metlika