V petek, 3. 6. 2022, smo šli učenci podaljšanega bivanja (PB 3 – 2. a in 2. c) na sprehod do občine, saj smo bili dogovorjeni, da se srečamo z go. Barbaro Vraničar. Razkazala nam je občino in srečali smo se z županom Darkom Zevnikom. Pogovor med go. Barbaro Vraničar, županom in učenci je potekal v sproščenem vzdušju. Učenci so županu zastavili kar nekaj vprašanj. Najbolj jih je zanimala slika, ki prikazuje bazen v okolici šole. Župan nam je povedal, da ima ta projekt občina v svojem dolgoročnem načrtu. Ob koncu obiska so na občni učence pogostili s čokoladicami in sokom, česar so se otroci zelo razveselili.

Na poti nazaj v šolo smo si ogledali pomembne spominske plošče in kipe, ki so postavljeni znanim Metličanom in Belokranjcem. Sprehodili smo se po treh metliških trgih, mimo grada in t. i. konzuma.

Zapisala: Barbara Čadonič