(nova parkirna mesta za starše)

Prvi šolski dnevi so za otroke zelo vznemirljivi in hitro se lahko zgodi, da spregledajo dogajanje na cestišču. V skrbi za večjo varnost otrok, ki prihajajo v šolo, vam svetujemo, spoštovani starši, da otroka pustite na parkirišču Pungart.

Pred šolo je na križišču Šolske ulice in šolskega dovoza nova talna označba, ki prepoveduje ustavljanje. Po lanskih ugotovitvah je to kraj, kjer so bili otroci najbolj ogroženi, saj so izstopali iz avtomobilov prav na križišču. Zato smo na zgornjem parkirišču pri stopnišču uredili 3 parkirna mesta za kratke postanke in jih ustrezno označili.

Prosimo vas, da upoštevate novo prometno ureditev in obvoznico, ker bomo samo tako vsi skupaj še izboljšali varnost otrok v cestnem prometu pri Osnovni šoli Metlika.