V soboto, 15. 10 2022, so se naše učenke z mentorico udeležile 6. likovne kolonije v Žakanju na Hrvaškem. Srečanje je pripravila Osnovna šola Žakanje. Organizatorji so si zamislili posebno druženje mentorjev in mladih ustvarjalcev, ti so namreč ustvarjali skupaj z umetniki, ki živijo in ustvarjajo v karlovški občini. Udeleženci so slikali ves dopoldan na več prekrasnih lokacijah: pri gradu v Ribniku, pri cerkvah v Kamanju, Lipniku in Žakanju, ob Kolpi v Pravutini in Bubnjarcih, pri etno hiši v Lipniku, v okolici šole. Po končanem ustvarjanju so v avli šole postavili razstavo. Naša doživetja in likovna dela so prikazana na fotografijah spodaj v galeriji.

Kolonije so se udeležile Lina Macan in Špela Ogulin iz 6. b, Pia Polić iz 7. c ter Jana Molek in Brina Papič iz 8. a, z mentorico Duško Vlašič. Dekleta pravijo, da so preživele so čudovit dan J

Čestitamo za čudovita likovna dela!