Mednarodna zveza slepih in slabovidnih je 15.oktobra razglasila za Mednarodni dan bele palice. Bela palica je pripomoček, ki simbolizira osebno neodvisnost slepe ali slabovidne osebe in je hkrati opozorilo drugim, da njen uporabnik ne vidi in ima zato posebne potrebe in pravice.

Z namenom osveščanja o njihovih potrebah in pravicah smo na šoli gostili našega občana gospoda Zlatka Cigiča. Pridružil nam se je na čajanki, kjer je učencem predstavil  belo palico in druge pripomočke, ki so mu vpomoč pri samostojnosti in enakopravnem vključevanju v družbo.

Učenci so z zanimanjem prisluhnili njegovi življenjski zgodbi, doživetjem v redni osnovni šoli in kasneje v Zavodu za slepe. Njegov pozitivni pogled na svet in humor sta nas navdihnila in opomnila, da je razlika med slepoto in lepoto le v eni črki.

V nadaljevanju smo izvedli še nekaj delavnic.

Zapisala: Lidija Peršin, vodja projekta