Letos je Občina Metlika v okviru Evropskega tedna mobilnosti 2022 med devetošolci na OŠ Metlika in OŠ Podzemelj razpisala likovni natečaj na temo Kako doživljam javni prevoz v Metliki.

V svojih delih so učenke in učenci prikazali možne rešitve problema javnega prevoza v naši občini. Tako so nastale kritične upodobitve realnega stanja, nekaj konstruktivnih predlogov za sedanjost, pa tudi domišljijska likovna dela, ki posegajo v bližnjo in daljno prihodnost.

Likovna dela je ocenila članska komisija, v kateri so bile grafičarka in pedagoginja Jasmina Nedanovski iz OŠ Metlika, pedagoginja Petra Prož iz OŠ Podzemelj in direktorica Belokranjskega muzeja Metlika, etnologinja in umetnostna zgodovinarka Andreja Brancelj Bednaršek. Med prejetimi deli so izbrale najbolj domiselnih likovnih del. Avtorji izbranih del smo nagradili s pametno uro – pedometrom.

Nagrajenci likovnega natečaja so:

Zoja Planinc, 9. r OŠ Podzemelj, mentorica Barica Flajnik Koželj
Pia Kočevar, 9. r OŠ Podzemelj, mentorica Barica Flajnik Koželj
Doris Kočevar, 9. r OŠ Podzemelj, mentorica Barica Flajnik Koželj,

iz naše šole pa

Tim Borković, 9. b OŠ Metlika, Javni prevozi v mreži električnih skirojev, mentorica Duška Vlašič,
Ajda Ambrožič, 9. b OŠ Metlika, Mini avtobus – rešitev za metliški javni prevoz, mentorica Duška Vlašič,
Kristjan Kočevar, 9. b OŠ Metlika, Javni prevozi v bližnji prihodnosti, mentorica Duška Vlašič.

Izbrana likovna dela so organizatorji razstavili v prostorih Občine Metlika.

 

Iskrene čestitke vsem nagrajencem!

 

Dostopnost