V sredo, 15. 2., smo imeli osmošolci in devetošolci kulturni dan.

Dopoldne smo si v novomeškem Kulturnem centru Janeza Trdine ogledali zabavno in poučno gledališko predstavo Reformatorji na odru, v kateri sta nam Nik Škrlec in Boštjan Gorenc Pižama skozi vlogi Adama Bohoriča in Jurija Dalmatina predstavila obdobje reformacije na Slovenskem.

Popoldne pa so osmošolci obiskali Narodno galerijo v Ljubljani, kjer so si ogledali zbirko del iz obdobja impresionizma in ustvarjali v likovni delavnici kot impresionisti – v tehniki slikanja s slikarsko lopatico, devetošolci pa smo si v Moderni galeriji ogledali zbirko slovenskih likovnih del 20. stoletja, s poudarkom na postavitvi Kontinuitete in prelomi, ter se udeležili delavnice na temo konstruktivizma, v kateri smo ustvarjali kratke filme v tehniki stop motion animacije.

V Metliko smo se vrnili dobre volje in polni vtisov.