V tednu Rdečega križa Slovenije, ki vsako leto poteka od 8. do 15. maja, smo se v petek, 12. maja 2023, udeležili kviza za mlade člane. Potekal je v Gradcu, kjer je bil leta 1944 Rdeči križ tudi ustanovljen.

Na kvizu so sodelovali učenci štirih osnovnih šol, in sicer iz Podzemlja, Semiča, Suhorja in Metlike.

Za našo šolo so tekmovali:

• Tia Kapušin, 4. b,
  • Jurij Muc, 4. b,
  • Zarja Kremesec, 4. a in
  • Tisa Štubler, 4. b.

V ekipi sta bili še Ajda Kramarič, 4. c, in Anika Judnič Malnarič, 4. c. V pripravi učencev za tekmovanje je sodelovala tudi Tea Gašperič, 8. b, za kar se ji iskreno zahvaljujemo.

Vsi udeleženci kviza so pokazali veliko znanja in si pridobili priznanja. Iskrene čestitke. Ogledali smo si tudi muzej RKS.

V ponedeljek, 15. maja, pa je skupina učencev sodelovala pri namestitvi novega defibrilatorja AED pred lekarno v Metliki.

Barbara Forstner
somentorica