V sredo, 6. 3. 2024, je v sejni sobi Občine Metlika potekal občinski otroški parlament na temo DUŠEVNO ZDRAVJE OTROK IN MLADIH. Udeležili so se ga učenci iz naše in podzemeljske osnovne šole. Parlament je vodila Sara Cajnar, pomagala pa sta ji učenca naše šole, in sicer Žiga Vraničar ter Nika Kolić.

Vsi so se strinjali, da je tema otroškega parlamenta zahtevna. Duševno zdravje je širok pojem. Med drugim pomeni, da smo kos izzivom, ki nam jih prinese življenje. Da se zavedamo pomena zadostnega spanja, da se gibamo, da imamo ustrezno hrano in pijačo. Da se zavedamo, da sta telesno in duševno zdravje povezana. Da pri sebi in drugih zgodaj prepoznamo znake, ki nas opozarjajo, da z našim zdravjem ni vse v redu. Da si pravi čas poiščemo ustrezno pomoč. Sami sebe najbolje poznamo. Se opazujemo. Ohranjamo optimizem. Razvijamo kritično distanco do vsebin na družabnih omrežjih. Se veliko pogovarjamo. Vedno lahko najdemo nekoga, ki nam je pripravljen prisluhniti. Tudi sami opazujemo, kaj se dogaja okrog nas, in pomagamo osebi, ki je v stiski. Obstajajo tudi spletni naslovi, ki so strokovni in prirejeni potrebam mladih. Ena takih je #to sem jaz.

Za regijski posvet, ki bo 14. 3. 2024 v Novem mestu, so izvolili Klaudijo Pezdirc iz 8. a. Čestitamo.

Več o občinskem otroškem parlamentu si lahko preberete oz. pogledate na povezavama:

Barbara Forstner
mentorica