Februarja so potekali vpisi otrok v 1. razred, srečanje z bodočimi prvošolci in starši pa smo izvedli v maju. V istem mesecu so nas otroci še enkrat obiskali z metliškim vrtcem, saj jih je zanimalo, kaj počnejo prvošolci pri pouku.

Poletne počitnice so hitro minile in prvi šolski dan je razveselil veliko otrok. Prvošolci so v spremstvu svojih staršev prišli v kulturni dom in si ogledali predstavo Rdeča kapica, v kateri igrajo učenke naše šole. Nato je policist vse prisotne opozoril na varnost v prometu in jim predstavil pomembnost nošenja rumene rutice. Učenci so se skupaj s svojimi učiteljicami odpravili v šolo, starši pa so prisluhnili predstavitvi dela v podaljšanem bivanju.

Prvošolci so si ogledali učilnico, pregledali šolske pripomočke, za zaključek prvega dne so se še posladkali in malo poigrali.

Želimo jim uspešno šolsko leto, veliko novega znanja in dobrega počutja v šoli!