PODRUŽNIČNA ŠOLA SUHOR

Vodja podružnične šole: Erika Horvat
Tel. št.: 07 30 50 038

suhor

Podružnična šola Suhor leži ob glavni cesti Metlika – Novo mesto. Od matične šole nas loči 7 kilometrov.
V Suhorju je šola že od leta 1875, vendar je bila leta 1942 požgana. Leta 1947 je bila šola obnovljena in je do leta 1971 delovala kot samostojna osnovna šola. Od takrat naprej pa deluje kot podružnica OŠ Metlika.

Šolo obiskujejo učenci KS Suhor in Jugorje. Pouk poteka v dveh kombiniranih oddelkih, vendar po sodobnih učnih metodah in oblikah. Tako učenci kot delavke se na šoli dobro počutimo. Priključili smo se k mednarodnemu projektu EKO ŠOLA KOT NAČIN ŽIVLJENJA. Želja v nas je poskrbeti, da naravne lepote naših krajev ostanejo takšne tudi naslednjim generacijam. Sodelujemo s krajevno skupnostjo Suhor in ostalimi društvi v krajevni skupnosti. Veliko nastopamo na različnih prireditvah v kraju in okolici.