Ta teden smo na naši šoli obeleževali evropski teden mobilnosti. Prav vsi smo sodelovali v akciji Trajnostna mobilnost, katere cilj je spreminjanje potovalnih navad in posledično  zmanjševanje motoriziranega prometa v okolici vrtcev in osnovnih šol.  S tem se zmanjšujejo tudi okoljske obremenitve, otroke se spodbuja h gibanju in krepi se njihovo zdravje. Vsak dan smo se vsi trudili, da smo v šolo prišli na trajnostni način (peš, s šolskim prevozom ali kot sopotništvo v avtu). Pohvaliti se moramo, da nam je šlo zelo dobro.

Sočasno s tem so potekale različne dejavnosti. Učenci so se o varni poti v šolo pogovarjali s policistom in bili na sprehodu z njim, ustvarjali smo risbe in druge izdelke na to temo, se igrali različne igre, spoznavali prometne znake, se veliko gibali zunaj, telovadili s šolo zdravja Suhor … Več utrinkov dogajanja si lahko ogledate v naših fotografijah.