KULTURNI DAN – IMPROVIZACIJSKO GLEDALIŠČE

V četrtek, 3. 10. 2019, smo imeli v sklopu projektnega tedna kulturni dan. Spoznavali smo improvizacijsko gledališče. Obiskali so nas trije igralci iz Gledališča Iglu iz Ljubljane, ki se ukvarja pretežno z improvizacijo. Vid, Peter in Sara so bili mentorji v treh skupinah, v katerih smo spoznali nekaj disciplin v t. i. impro ligi. Pri tem smo se neizmerno zabavali in hkrati preizkušali lastne zmožnosti igre in improvizacije. Dopoldne smo zaključili s predstavo v Kulturnem domu, ki so jo vodili mentorji, med glavnimi igralci – improvizatorji pa so bili številni devetošolci. Super dan!

Četrti dan projektnega tedna smo imeli devetošolci predavanje o varni uporabi zdravil, nato pa kulturni dan. Na predavanju smo se naučili, kako se varno uporabljajo zdravila in kateri so najpogostejši dejavniki bolezni. Po predavanju smo imeli delavnice improvizacijskega gledališča – improligo –, ki so jih vodili mentorji iz Ljubljane. Na zabavnih delavnicah smo se naučili, kako igrati več vlog v enem prizoru.

Na koncu smo šli v kulturni dom, kjer so nam še mentorji zaigrali nekaj prizorov. Dan smo zaključili dobre volje.

Juri Popovič, 9. c