V programu 29. dnevov evropske kulturne dediščine 2019 je Društvo prijateljev mladine Metlika v sodelovanju s Slovenskim gasilskim muzejem, GZ Metlika in PGD Metlika, Občino Metlika ter osnovnima šolama Metlika in Podzemelj organiziralo kviz: »150 let gasilstva na Slovenskem«.

Učenci so se urili z mentorjema na OŠ Metlika in OŠ Podzemelj. Obiskali pa so tudi Slovenski gasilski muzej in PGD Metlika.

Kviz je potekal v torek, 8. oktobra 2019 ob 10. uri, v Kulturnem domu Metlika. V znanju so se pomerile tri ekipe petošolcev iz OŠ Metlike pod vodstvom učitelja Tomaža Žuglja in ekipa iz OŠ Podzemelj pod vodstvom učitelja Matica Nagodeta.

V kulturnem programu so nastopili učenci OŠ Metlika in OŠ Podzemelj. Kviz je vodila prof. Vlatka Maček.

Vsi petošolci so pokazali veliko mero gasilskega znanja. Na koncu je odločila tudi sreča in dobili smo končni vrstni red:

1. mesto: 5. a,
  2. mesto: 5. b,
  3. mesto: 5. razred OŠ Podzemelj.
  4. mesto: 5. c.

Zapisal: Tomaž Žugelj, mentor DMG na OŠ Metlika