Letos se je naša šola prvič  pridružila vseslovenski akciji, v kateri sodeluje že preko 240 šol.  Projekt je potekal od 20. do 24. januarja 2020. Geslo letošnjega Tedna pisanja z roko je bil »V naši družini radi pišemo z roko«.

Prav zaradi tega smo učence spodbudili, da za svoj rokopis prosijo starše, babice, dedke, sestre in brate. Na stenčas smo obesili listke z napisom »to je moja pisava, nihče na svetu nima enake«. Opazovali smo stile pisav, velikost, berljivost … Učenci so podali svoje predloge, zakaj je v dobi računalnikov vseeno dobro pisati z roko. Predvsem gre za ohranjanje kulture pisanja. Za lepo pisavo se je potrebno namreč zelo truditi in veliko vaditi. Tudi učiteljice smo učencem napisale sporočila in ugibali so nekaj dni, katera od nas je napisala kaj.

S projektom želimo spodbujati mlade k pisanju z roko, želimo da razvijajo fino motoriko in se zavedajo, da je pisanje pomembna spretnost ter da so sporočila, napisana na roko, bolj osebna in se jih bolj poveselimo.

Nadja Videtič