Veseli smo, da se je prvi šolski dan začel tradicionalno, v šolskih prostorih, a z dodatnimi higienskimi in varnostnimi ukrepi. Poseben dan je bil predvsem za naše prvošolce, ki so prvič uradno prestopili šolski prag in postali del šolske skupnosti. Zbrali smo se na šolskem igrišču, kjer je vse prisotne najprej pozdravila pomočnica ravnateljice. Povabili smo policista, ki je spregovoril o pomembnosti upoštevanja varnostnih ukrepov v prometu. Pridružila se nam je učenka 9. razreda Anja Bajuk in nam zaupala svoje spomine na njen prvi šolski dan. Otroci so se po krajšem skupnem delu pridružili učiteljicam in odšli v učilnice. Pri odhodu domov so mi povedali, da je bilo v šoli lepo. V razredih so si ogledali predstavo kamišibaj o zajčku, ki je šel prvič v šolo, se fotografirali in posladkali s tortico. Domov so odšli skupaj s starši, veseli, da se spet vrnejo.

Prvi šolski dan, poln pričakovanja, pa je bil tudi za ostale učence, ki so po dolgem času zopet srečali svoje sošolce in učitelje. Še več dogajanja je zabeležil šolski fotografski objektiv. Vabljeni k ogledu.

Simona Brodarič,
pedagoginja