V sodelovanju s Hišo Sadežev družbe (HSD) Metlika in Slovensko filantropijo iz Ljubljane smo na šoli organizirali delavnice, kjer sta preko aplikacije Zoom s svojima migrantskima izkušnjama sodelovala tudi Ognjen Radivojević in Fares, begunec iz Gaze.

Skupaj smo si pogledali tudi film, ki je nastal v okviru projekta, katerega namen je spodbujanje integracije otrok in mladih migrantov iz tretjih držav v državah sprejemnicah, s poudarkom na njihovem vključevanju v izobraževanje in dejavnem sodelovanju v družbenem, kulturnem in političnem življenju ter preprečevanje stereotipov in spodbujanje sprejemanja z ozaveščanjem o otrokovih pravicah (MINT – mentorstvo za integracijo otrok migrantov v tretjih državah).

Delavnice je vodila gospa Vesna Petric, vodja PE HSD Metlika.