Na naši šoli je med 29. 9. 2021 in 9. 10. 2021 potekal teden kulturne dediščine in DEKD. Z učenci smo se pogovarjali o kulturni dediščini, naredili plakat, si ogledali filmčke in jih spodbudili k sodelovanju. Letos je bila tema »Dober tek!«. V razredu smo priredili razstavo starih kuharskih knjig in receptov ter poiskali najstarejšo knjigo (izšla je leta 1977, kar pomeni, da je stara 44 let). Učenci so prinesli tudi stare predmete (žlice, krožnike, peharje …). Najlepše pa je bilo, ko so se preizkusili v peki tradicionalnih belokranjskih dobrot. Pripravo prest, ki jih Belokranjci povezujemo s Črnomljem, nam je predstavila gospa Bernarda Kump. Svoje znanje o peki zaščitene belokranjske pogače pa je z nami delila gospa Marjetka Sever, članica Društva kmečkih žena Metlika. Obema se najlepše zahvaljujemo za sodelovanje.  Tako je dva dneva na naši šoli omamno dišalo in učenci so uživali ob ustvarjanju ter  oblikovanju, na koncu pa so z veseljem pojedli presto oziroma pogačo, ki so jo (večinoma) prvič naredili sami.

Učiteljici Erika in Nadja

Dostopnost