25. januarja 2022 so imeli učenci 4.r OŠ Metlika športni dan na Gačah. Spremljala sta jih učitelja športne vzgoje, Mojca in Janez ter učiteljici Erika iz Suhorja, ki je spremljala svoje učence kombinacija 3. in 4.r ter Marina, razredničarka 4.a. Tretješolci iz Suhorske podružnične šole so se sankali, četrtošolci pa so smučali. Vsi so se naučili smučati. Bilo jim je zelo zabavno. Preberite, kaj so povedali naslednji dan v šoli.

——–

Na smučanju sem se družila s prijateljico Ino. Skupaj sva šli na sedežnico. Ko smo se spustili po hribu, mi je bilo zelo všeč. Hrib je bil strm.

Nina, 4.a

Prvič v življenju sem bila na smučišču, pa sem se vseeno naučila smučati. Šlo mi je kar dobro, po hribu navzdol je šlo zelo hitro. Smučala sem s prijateljicama Saro in Tino.

Nessaja, 4. a

Na smučanju je bilo zelo lepo, čeprav sem velikokrat padla, nič hudega ni bilo. Na vrh smo se odpeljali z JURČKOM. Pri spuščanju v dolino smo se tudi zaletavali in počeli veliko zanimivega.

Melina, 4. a

Na smučišču Gače je bilo zelo lepo, to je zelo zanimiva izkušnja. Bi ponovila! To je bil do sedaj najlepši športni dan.

Tina Plut, 4. a

Čeprav nisem šla na smučanje, nisem pričakovala, da mi bo tudi v šoli lepo.

Maja, 4. a

Na smučanju sem bila prvič. Na začetku je bilo bedno, nato pa z vsakim spustom bolj zanimivo. Na vlečnici sem tudi padla. A, konec dober, vse dobro.

Taia, 4. a

Na športnem dnevu sem zelo uživala in  se zabavala na vlečnici. Na avtobusu smo se igrali igro TELEFONČEK, peli in se smejali ter govorili vice. Jaz sem se imela zelo zelo lepo!

Eva, 4. a

Meni je bilo na smučanju zelo lepo, ker smo se spuščali z vrha smučišča.

Žiga, 4.a

Meni je bilo zelo lepo, ker sem se naučil smučati.

Erik Š., 4. a

Meni je bilo zelo lepo, spuščali smo se po hribu in se učili zavirat.

Blaž, 4. a

Bilo mi je suuuuuupeeeeeer!!! Bil sem v 3. in 4. skupini. Z vlečnico sem odšel na vrh.

Filip, 4. a

Na smučanju mi je bilo dobro. Ko sem hotel na jurčka, sem padel. Pancarje sem hotel odpeti, pa so se zataknili. Ker me je bolela noga, sem nehal smučati.

Lamin, 4. a

Slabo.

Rihard, 4. a

Na smučanju mi je bilo odlično! Ko sem smučal, so se mi uresničile sanje. Ko sem stal na smučeh, je to bil čuden občutek. Šel sem višje na hrib. Malo je šlo prehitro. Ko sem se tretjič spustil, sem dobil občutek za smučanje. Naredil sem 15 spustov. Dan je bil odličen, tisti boljši smučarji so se na koncu spustili po dolgi progi. Velikokrat sem pal, tudi na ledeni cesti.

Alen, 4. a

Nisem šel na smučanje, vendar mi je bilo lepo tudi pri pouku v 4.b, ker smo se igrali, pisali, računali in šli ven.

Tian T., 4. a

Z učiteljico smo v 4. b pisali in se igrali. Bilo mi je všeč.

Evgen, 4. a

Na smučanju mi je bilo najlepše, ko smo se na koncu smučali sami.

Gaja, 4. b

Na Gačah mi je bilo všeč, ker sem se naučila smučati.

Nika, 4. b

Na športnem dnevu sem se imela lepo. Najprej sem se naučila zavirati, potem smo šli v skupine. Ko nas je učiteljica pustila smučati same, sem se zabavala in velikokrat spustila.

Taja, 4. b

Na Gače sem šla s strahom. Ko pa sem prišla tja, sem videla, da so tam vsi zelo prijazni. V hipu sem se naučila smučati. Bilo mi je zelo lepo, videla sem, da smučanje ni nič takega. Komaj čakam, da grem spet na Gače.

Ajda, 4. b

Na Gačah mi je bilo lepo, ker smo se peljali z jurčkom in učiteljice so bile prijazne.

Zarja, 4. b

Na Gačah smo se imeli lepo. Če nisi znal smučati, si se naučil ali dopolnil svoje znanje. Bilo nam je lepo. Bili smo veseli, da so nas povabili na smučanje.

Daša, 4. b

Na smučanju smo se imeli zelo dobro. Imela sem veliko energije, ampak sem jo večinoma porabila, ko sem hodila v hrib s pancarji. Na začetku sem pozabila, kako se smuča, po prvem poskusu pa se mi je vse vrnilo v glavo. Moram priznati, da je bilo lepo, čeprav so me drugi dan ramena zelo bolela.

Hana, 4. b

Meni je bilo lepo, ker sem se peljal prvič na JURČKU in zato, ker sem se spet naučil smučati.

Miha, 4.b

Na smučarskem tečaju mi je bilo zelo lepo, ker sem se vozil z vlečnico, potem pa sem se spustil po hribu navzdol.

Vid, 4. b

Na Gačah mi je bilo lepo, ker sem se naučil smučat, pa tudi lep razgled smo imeli. Rad bi šel še enkrat.

Jakov, 4. b

Na smučanje nisem šel, ker sem bil prehlajen.

Andi, 4. b

Na smučanju mi je bilo najlepše, ko sem smučal po hribu. Ta dan je bil moj najboljši dan.

Aljaž, 4. b

Na Gačah mi je bilo najlepše, ko smo se vozili z vlečnico.

Tilen, 4. b

Na Gačah sem se zabaval, ko sem se peljal z jurčkom in ko sem se spuščal po hribu navzdol. Bilo je zelo vroče.

Matejjan, 4. b

Na smučanju sem se imela super, posebej ker sem veliko časa preživela s prijateljico. Zelo veliko sem se naučila o smučanju.

Brina,  4. c

Na smučanju sem se imela zelo lepo, veliko sem padala, lepo se je bilo smučati po hribu, ker je šlo zelo hitro.

Elisa, 4.c

Na smučanju sem se imela zelo lepo in sem se zelo zabavala. Bilo mi je zelo všeč in upam, da bomo šli še kdaj.

Ajda, 4. c

Meni je bilo na smučanju zelo lepo. Zdaj znam še smučat. Super je bilo.

Nina, 4. c

Bilo mi je zelo lepo, zelo sem zadovoljna. Sedaj sitnarim mami, da gremo še enkrat.

Sara, 4. c

Bili smo na smučanju, bilo je zelo lepo. Peljali smo se z jurčkom.

Antonija, 4. c

Na smučanju mi je bilo lepo in zabavno.

Klemen, 4. c

Bilo mi je zelo lepo, ko sem se smučal. Rad bi, da še kdaj gremo na Gače.

Žan J., 4. c

Bilo mi je super, ker sem bil prvič na smučanju. Všeč mi je bilo, ker smo se s prijatelji zbrali in skupaj smučali.

Maj, 4. c

Imel sem se lepo, naučil sem se smučati. S sošolci smo dirkali.

Bor,  4. c

Imel sem se predobro! Najbolj sem se počutil na vlečnici MEDO!

Anže K., 4. c

Na smučanju sem se imel lepo. Najlepše mi je bilo, ko smo se peljali s sedežnico na vrh smučišča.

Ian, 4. c