V ponedeljek, 14. 3. 2022, je potekal šolski otroški parlament. Že tretjo leto se pogovarjamo na temo MOJA POKLICNA PRIHODNOST. Udeležilo se ga je 29 učencev od 5. do 9. razreda. Za občinski otroški parlament, ki bo 23. marca, so bili izvoljeni:

5.c – Teo Pezdirc, Maks Šetinc
6.a – Adnan Mehadžić, Janja Štupar
7.a – Brina Papič, Luka Plut
8.b –Teja Škof, Žan Gačnik
9.a – Sarah Kostelec
9.b – Ajda Vraničar
9.c – Manca Mihelčič, Tara Borojević, Luka Plut

Povzetek:

Spregovorili smo o pomenu otroških parlamentov ter slišali vtise Mance Mihelčič in Marka Kostelca, lanskoletnih udeležencev državnega otroškega parlamenta. S kratko delavnico smo naredili pregled, kaj vse bi na šoli pohvalili (kaj se izvaja) in kaj še pogrešajo oz. kakšne konkretne predloge imajo v zvezi z izborom srednje šole in poklicne poti. Spregovorili smo tudi o uresničevanju lanskih predlogov na podteme (Moj poklic: skrbi, pričakovanja in veščine; Poti do mojega poklica; Poklici sedanjosti in poklici prihodnosti; Vpliv Covid-19 na izbiro poklica) ter predlagali teme za naslednji otroški parlament.

Barbara Forstner
mentorica