Azra Perko in Klavdija Pezdirc, učenki 7. a-razreda naše šole, sta se udeležili dogodka GirlsDoCode: Hackathon, organiziran za izbrana dekleta iz cele Slovenije, ki so se izkazale v programiranju v sklopu programa GirlsDoCode.

GirlsDoCode: Hackathon je predvsem zabavno-kreativen dogodek, kjer so dekleta pod vodstvom izkušenih mentorjev nadgrajevale svoje že usvojeno znanje programiranja v sproščenem vzdušju. Razdelile so se v skupine in sodelovale pri pripravi programerskih projektov, ki so jih tudi predstavile na dogodku.

Srečanja se je udeležila znana programerka Jasna Hengović, ki je imela motivacijski govor za dekleta. Ni manjkala niti televizija, saj so prispevek posneli novinarji RTV SLO.

Mentor: Andi Jambrošić