V soboto, 15. oktobra 2022, smo se v sklopu pohodov planinskega krožka Osnovne šole Metlika odpravili na pohod na Krašnji vrh. Zbrali smo se na parkirišču Pungart. Z nami so šli tudi člani planinskega krožka Osnovne šole Podzemelj, ki obiskujejo 1. in 2. razred, in jim je bil to prvi pohod. Ob 9.00 smo se odpravili na pohod. Med potjo smo nabrali kostanj, saj smo imeli na cilju kostanjev piknik. Na vrhu so nas pričakali planinci PD Metlika. Medtem ko smo čakali, da se kostanj speče, smo se povzpeli na razgledni stolp in si z zanimanjem ogledali bližnjo in daljno okolico. Nekaj časa smo namenili tudi igri na igralih, ki so postavljena v bližini koče. V dolino smo se odpravili okrog 14.00. Na igrišču na Radovici nas je čakal šolski kombi, ki nas je odpeljal v Metliko. Zadovoljni smo počakali starše, ki so nas utrujene odpeljali domov.