Naši učenci in učenke so likovno zelo aktivni in ustvarjalni. Trenutno sodelujemo na Mednarodni koloniji mladih v Ernestinovem na Hrvaškem. Šolo zastopata Hana Pašič iz 7. razreda in Iris Ogorevc iz 8. razreda, skupaj s profesorico likovne umetnosti Duško Vlašič. Več o tem v naslednjih dneh J

Iris Ogorevc je v januarju predstavila svoja številna likovna dela širši javnosti. Na svoji prvi samostojni razstavi, ki so jo postavili v Kreativni hiši mladih v Črnomlju, in sicer v sklopu projekta Talenti – razstave mladih likovnikov v knjižnici, je razstavila risbe, slike na papirju in platnu ter grafike. Te je ustvarila v šoli pri pouku likovne umetnosti, na likovnih kolonijah in doma v prostem času. V svojih stvaritvah kaže svoj bogati likovni talent, velik občutek za prostor in barvne kompozicije ter bogat domišljijski svet. Čudovita razstava in velik dosežek tako za Iris kot tudi za našo šolo! Še enkrat iskreno čestitamo mladi umetnici Iris in njeni mentorici Duški Vlašič.

Dostopnost