Vesela šola je izobraževalni projekt, namenjen osnovnošolcem od 4. do 9. razreda in njihovim mentorjem. Vesela šola mlade spodbuja k celovitemu pridobivanju znanja, veščin in spretnosti. Namen Vesele šole je širjenje splošnega znanja na hudomušen in igriv način. Vsebine so raznovrstne in so vezane na aktualne teme današnjega časa. Vesela šola zaokrožuje tematske niti z zaključnim državnim tekmovanjem. Dobra uvrstitev na državni ravni lahko tekmovalcem pomaga pri točkah za pridobitev Zoisove štipendije.

8. marca se je na naši šoli odvilo šolsko tekmovanje iz Vesele šole, ki so se ga udeležili četrtošolci in petošolci. Na državno tekmovanje sta se uvrstila učenec 5. b, Vid Zupanič, in učenka 4. a, Zarja Kremesec. Oba sta se odlično odrezala – Vid je osvojil SREBRNO priznanje, Zarja pa bo prejela bronasto priznanje.

Obema iskrene čestitke, hkrati pa vabimo učence od 4. do 9. razreda k obisku krožka Vesela šola, ki bo tudi naslednje šolsko leto.

mentorica Nina Bradica