Premiera! Predstavljamo vam dokončani animirani film Kako je nastal metliški grb!

V mesecu maju smo imeli na naši šoli delavnico animiranega filma. V sodelovanju z Društvom za izvajanje filmske vzgoje Slon iz Ljubljane in Belokranjskim muzejem Metlika smo ustvarjali filmček v kolaž tehniki animacije, v katerem smo oživeli legendo o nastanku metliškega grba. Pod vodstvom mentoric Jelene Dragutinović in Lene Lekše iz Društva za izvajanje filmske vzgoje Slon iz Ljubljane, Alenke Misja iz Belokranjskega muzeja Metlika in Duške Vlašič, profesorice likovne umetnosti na naši šoli, so risali, rezali, lepili in animirali:

Rok Simonič in Ema Ribarić iz 7. a, Hana Pašič iz 7. b, Ida Štefanič iz 7. c, Jana Molek, Maša Črnugelj, Manca Šega in Nina Novak iz 8. a, Iris Ogorevc iz 8. b in Dorotea Muc iz 9. a.

Film je nastal v produkciji Društva Slon, koproducenta sta bila OŠ Metlika in Belokranjski muzej Metlika. Projekt je finančno podprl Slovenski filmski center, javna agencija Republike Slovenije.

Vsem čestitamo za čudovito opravljeno delo!

Animiranemu filmu pa želimo srečno pot po filmskih festivalih!

Dostopnost