V četrtek, 25 .4., smo se učenci osnovne šole udeležili 38. festivala Turizmu pomaga lastna glava, ki ga vsako leto organizira Turistična zveza Slovenije. Dogodek se je odvijal v Mercator centru v Domžalah. Tema letošnje tržnice je bila Okusni zakladi, zato smo se odločili, da pripravimo jed, ki zaznamuje Belo krajino. Tako smo iz dveh tradicionalnih jedi (belokranjske pogače in jagenjčka) pripravili jagenburger. Za popestritev in jasnejši nakaz, od kod prihajamo, pa smo pripeljali tudi tamburaše. Odziv obiskovalcev je bil odličen, saj so vsi izdelek pohvalili. Ob tem bi se zelo radi zahvalili staršem učencev, ki so nam pomagali pri pripravi, vsem donatorjem (Hiša dobrot, Chilli Rosa, Sladka Belokranjka, Ego-Team d. o. o., Društvo kmečkih žena Metlika, Zavod za turizem, šport in kulturo Metlika).

Hvala vsem, ki ste nam kakor koli pomagali in nas spodbujali. Učencem bo dogodek nedvomno ostal v spominu, vsaka izkušnja zunaj šolskih sten pa tudi šteje.