vabilo_cajankaV četrtek, 18. 2. 2016, smo na šolo povabili gospoda Jureta Bezenška, nekdaj učenca metliške osnovne šole, zdaj pa doktorja kemijskih znanosti. Povprašali smo ga, kakšne spomine iz osnovne šole ima, kako je potekalo njegovo srednješolsko izobraževanje, kako študij. Povedal nam je veliko zanimivega, presenečeni smo bili, kaj vse je počel oz. še vedno počne v svojem prostem času. Med drugim je navdušen popotnik, saj je že bil po Evropi, v Aziji in Afriki. Zelo dobro nam je predstavil ta potovanja in nam poleg pokazal tudi zanimive fotografije.

Predal nam je tudi številne koristne nasvete za srednješolsko obdobje in življenje nasploh.

V okviru poklicne orientacije so mu prisluhnili devetošolci, pogovor pa sva vodila osmošolca Eva Šandor in Simon Bajuk. Za fotografije je poskrbela Laura Butaja.

Eva Šandor, 8. b