V nedeljo, 13. 3. 2016, je bila v Kulturnem centru v Semiču revija Tamburaških skupin Dolenjske, Bele krajine in Posavja. Nastopilo je 6 orkestrov, med njimi tudi tamburaški orkester OŠ Metlika. Tamburaši so, kljub temu, da so bili najmlajši med vsemi nastopajočimi, pogumno zaigrali tri skladbe, katere so se naučili v letošnjem letu. Pokazali so velik napredek v igranju in zelo lepo predstavili svojo šolo. Pri zadnji skladbi je zapela tudi Tina Pezdirec in pokazala svoj velik talent. Tamburaši so za svoj nastop poželi bučen aplavz in pozitivne kritike gledalcev. Kvaliteten nastop je vzpodbudil razmišljanje o reviji slovenskih otroških tamburaških orkestrov, ki naj bi bila prihodnje leto. Tamburaši z veseljem pridno vadimo in pričakujemo nove nastope.

Matej Matkovič