V ponedeljek, 23. maja, sta se dve učenki naše šole udeležili predizbora za mlade deklamatorje Župančičeve frulice 2016. Nina Gačnik iz 5. razreda in Daša Radoš iz 6. sta učiteljsko komisijo navdušili že na šolski avdiciji, kjer sta kljub hudi konkurenci (11 učenk in učencev je deklamiralo pesmi Bine Štampe Žmavc) prepričali vse tri člane komisije, da sta pripravljeni na predizbor v Novem mestu. Nina s pesmijo Kako se otroci rodijo in Daša s pesmijo Svetovja sta ponosno nastopili na OŠ Bršljin Novo mesto, kjer je Daša pometla s 74 sotekmovalci in se uvrstila med finaliste deklamatorje letošnje 26. Župančičeve frulice. S še štirimi tekmovalci bo nastopila na zaključnem srečanju, ki bo v torek, 14. 6. 2016, na Vinici.

Mentorici Tanja Vraničar in Nina Bradica