V soboto, 28. maja 2016, je potekalo že 25. državno tekmovanje Kaj veš o prometu, ki ga je organizirala Javna agencija RS za varnost prometa v sodelovanju z osnovno šolo Poljane nad Škofjo loko in občinskim Svetom za preventivo in vzgojo v cestnem prometu občine Gorenja vas – Poljane.

V okviru šolskih tekmovanj je v letošnjem šolskem letu sodelovalo 138 osnovnih šol, v sistem tekmovanj Kaj veš o prometu pa je bilo vključenih skupno 1.223 učencev ter vključno s kolesarskimi izpiti 954 osnovnošolskih učiteljev in mentorjev prometne vzgoje. Izvedenih je bilo tudi 39 regijskih (kvalifikacijskih) tekmovanj, kjer je sodelovalo preko 80 občin, samo najboljši tekmovalci pa so se lahko uvrstili na državno raven.

Na tekmovanju je nastopalo 56 kolesarjev, osnovnošolcev in 8 motoristov, srednješolcev. Pomerili so se v spretnostih na poligonu, v znanju cestnoprometnih predpisov in v vožnji v cestnem prometu.

Osnovno šolo Metlika je zastopala Neža Dokl iz 6. c razreda. Čestitamo!

Rezultati – kolesarji

1. Niki Časar, OŠ Kuzma