Naša šola se je pridružila akciji zbiranja starih mobilnih telefonov, polnilcev in baterij. Akcija je potekala v organizaciji Rotary distrikt 1912 in Rotary kluba po Sloveniji ter v povezavi z Zvezo prijateljev mladine Slovenije.

Zbiranje se je pričelo 21. marca 2016 in je trajalo do 6. maja 2016. Akcijo je svečano odprl predsednik Republike Slovenije Borut Pahor, kije prvi odvrgel svoj stari telefon.

V projekt se je vključilo več kot 400 osnovnih, srednjih šol in vrtcev. Odobrilo ga je Ministrstvo za šolstvo in šport, osebno ga je podprla tudi ministrica, dr. Maja Makovec Brenčič.

Namen akcije je bil ekološki in humanitarni. S pridobljenimi sredstvi od prodaje bodo financirani različni projekti za otroke in mladostnike.

Ob prevzemu smo stehtali vsako komponento posebej in ugotovili, da smo bili v akciji zelo uspešni, saj smo zbrali kar 10,8 kg mobitelov, 7,3 kg polnilcev in 2,5 kg baterij.

Mentorica za povezavo OŠ z DPM Metlika, Renata Virant

zahvala