V petek, 30. 9. 2016, smo se devetošolci za zadnji dan projektnega tedna odpravili na Kmetijsko srednjo šolo Grm in biotehniško gimnazijo v Novo mesto. Najprej so nam predstavili šolo, svoj program, interesne dejavnosti, nam govorili o svojih pridelkih in še veliko drugega. Nato smo se razdelili v tri skupine. Prva skupina je izdelovala zdrave namaze, druga skupina je delala zeliščne kreme, tretja pa je sodelovala v aranžerski delavnici. Učenci smo bili zelo zadovoljni z delavnicami, končne izdelke pa smo si lahko odnesli domov. Na koncu je sledil še ogled posesti srednje šole Grm. Vse skupaj meri 250 hektarov, mi pa smo si ogledali le majhen delček. Imajo različne živali, rastlinjake, vinograd, hleve in celo ribnik. Devetošolcem je bil celoten dan zelo všeč, saj je bil poučen in zanimiv.

Eva Šandor, 9. b