1. februarja bi moral biti povsem običajen šolski dan. Vendar ni bil. Zakaj? Še pred začetkom pouka so zvočniki šolskega radia zadoneli in zabobneli. Z radijsko oddajo, ki jo lahko poslušate na tej povezavi (radijska oddaja), smo tudi uradno začeli s FIT februarjem.

Med poslušanjem radijske oddaje smo izvedeli, da bomo učenci in zaposleni OŠ Metlika mesec februar posvetili skrbi za zdrav življenjski slog.  Jedli bomo zdravo, veliko se bomo gibali (pa ne samo pri telovadbi, ampak tudi pri slovenščini, matematiki in drugih predmetih), aktivno se bomo družili s prijatelji, skrbeli bomo za dobre medsebojne odnose, osebno higieno, varovali bomo naše okolje, predvsem pa ne bomo kadili. Tako bo vsak od nas dvignil kakovost svojega življenja. Mi smo začeli takoj po koncu radijske oddaje, ko je zadonela himna FIT4KID, mi pa smo plesali, kot bi nas nosil vihar.

S tem prispevkom pa pozivamo tudi vas, starše, da poskrbite zase in s svojimi otroki do konca februarja izboljšate svoj življenjski slog.

Mentorici: Barbara Cesar in Urška Dragovan