V soboto, 13. 5. 2017, je v Unionski dvorani v Ljubljani potekala svečana prireditev Bistroumi 2017. Častni gostje so podelili nagrade za najuspešnejše tekmovalce na tekmovanjih iz znanja matematike, fizike in astronomije v organizaciji DMFA Slovenije. Iz naše šole se je skupaj s starši prireditve udeležila Ema Prevalšek, učenka 9. a razreda. Ema je na državnem tekmovanju iz matematike dosegla vse točke. Prejela je  nagrado za prvo mesto, hkrati pa tudi posebno nagrado Kenguru kristal. To je nagrada, ki jo prejmejo le najvišje uvrščeni tekmovalci – glede na skupno število točk, doseženih na tekmovanjih Kenguru v vseh letih osnovnošolskega šolanja. Ema bo kot drugo uvrščena prejemnica Diamatnega kenguruja prejela tudi nagradni izlet na Dunaj.

Ema, iskrene čestitke za odlične dosežke!

Mentorica Sonja Lahajner