V šolskem letu 2016/2017 smo se pri dodatnem pouku slovenščine v 8. in 9. razredu odzvali na številne literarne natečaje, zelo uspešni pa smo bili na treh.

V prvi polovici leta smo na pobudo Osnovne šole Tolmin in KD Literarnega kluba Tolmin ustvarjali haikuje za Osnovnošolski haiku natečaj. Veseli nas, da so kar tri dela naših učenk objavljena v zborniku izbranih pesmi HAI-EKO. Tam lahko najdemo pesmi Žane Štravs (8. b), Nane Mihelčič (9. b) in Lee Žlogar (9. b).

V drugi polovici šolskega leta smo pri dodatnem pouku ustvarjali tudi za natečaj Ženske – še vedno prezrta polovica?, ki ga je razpisalo Slavistično društvo Dolenjske in Bele krajine. Razmišljanje Julije Ribarić (8. b) je bilo objavljeno v zborniku, ki je nastal ob tej priložnosti.

Prav posebno priznanje pa je za svojo nagrajeno pesem dobila Vita Kambič (8. c), ki je v natečaju Osnovne šole Vič iz Ljubljane Moja rodna domovina – Jaz in Slovenija čez 25 let, poleg objave v istoimenskem zborniku prejela medaljo in priznanje.

Vsem mladim književnim ustvarjalkam čestitamo!

Mentorica Špela Cimerman Hudopisk