V torek, 26. septembra 2017, smo učenci devetih razredov obiskali Kmetijsko šolo Grm in biotehniško gimnazijo v Novem mestu. Prijazno nas je sprejela prof. Mateja Okleščen, pri kateri smo pridobili nekaj splošnih informacij o šoli in gimnaziji. Potem smo se razdelili v skupine in odšli na štiri različne delavnice, ki so bile izvirne ter zanimive. Nekateri smo delali zeliščne namaze, drugi balzam za ustnice, kreme in mila. V eni izmed skupin so se učenci preizkusili v aranžiranju šopkov, v zadnji pa so spoznavali zelišča.

Na koncu pa nas je prof. Sabina Nemanič popeljala na ogled okolice šole, kjer smo lahko videli krave, konje, prašiče in ostale male živali. Tako smo zaključili drugi dan projektnega tedna.

Julia Kočevar, 9. a