V petek, 29. 9. 2017, smo se devetošolci Janja Ambrožič, Julia Kočevar, Urban Kočevar, Karmen Pečarič in Manca Bajuk z učiteljico Duško Vlašič udeležili 36. slikarskega ex tempora mladih likovnikov Bele krajine, ki je potekal ob reki Krupi v občini Semič. Sodelovale so vse belokranjske osnovne šole in Srednja šola Črnomelj, kot posebni gostje so se nam pridružili še učenci OŠ Grm iz Novega mesta in OŠ Ozalj iz Hrvaške. Letošnje ustvarjalno druženje je potekalo pod naslovom Skrivnostna Krupa. Motive smo iskali v čudoviti naravi okrog izvira reke. Slikali smo na prostem in si za to vzeli kar velik del dneva. Tehnika akril na platno nas je vse prevzela, saj nam je omogočila doslej še neizkušene postopke in efekte. Dopoldne smo z veseljem ustvarjali, nato pa se odpravili na kosilo na turistično kmetijo Cerjanec. Po okrepčilu smo dokončali svoja likovna dela in se s šolskim avtobusom vrnili v Metliko. Lepa narava, ustvarjalnost, sproščenost, spoznavanje novih ljudi, novi izzivi –  bila je zanimiva in zelo prijetna izkušnja.

Manca Bajuk, 9. a