V soboto, 30. septembra 2017, smo se Maja Kozjan, Sara Strahinić in Tija Malatestinić, učenke 7. razreda, pod mentorstvom Duške Vlašič udeležile 5. likovne kolonije v Žakanju. K sodelovanju so nas povabili organizatorji s tamkajšnje osnovne šole. Na srečanju so sodelovali umetniki – akademski in samouki slikarji ter učenci osnovnih šol s področja županije. Motive za slikanje smo iskali v Žakanju in okolici. Naša skupina, v kateri sta bila tudi dva slikarja, se je odpravila na slap v Pravutini, na drugi strani reke Kolpe smo si lahko ogledovali vas Krasinec. Slikali smo v tehniki akvarela, ki sploh ni tako preprosta, kot je videti na prvi pogled. Po zaključku dela so nas organizatorji povabili na kosilo, ob tem smo si v avli šole lahko ogledali razstavo slik, ki so jih ustvarili umetniki. Na koloniji so učenke in učenci domače šole lahko ustvarjali tudi v različnih likovnih delavnicah, njihove stvaritve so bile prav tako na razstavi. Preživeli smo čudovit sončen dan, poln barv in ustvarjalnosti.