V petek, 20. 10. 2017, je bil zaključek Pavčkovih vitic v OŠ Toneta Pavčka v Mirni Peči. Na natečaju je iz naše šole sodelovalo 11 učencev in sicer iz 5. r Eva Dragovan, Karin Jambrošič, Kaja Kremesec, Lucija Kostelec, Ivor Maček, Manca Mihelčič, Luna Ramuščak in Taja Štrucelj, iz 7. r pa Nina Gačnik in Alja Slobodnik. Učenci so na prireditvi prejeli priznanja za sodelovanje in zbornik, v katerem so objavljene vse pesmi, ki so prispele na natečaj. Našim učencem so pri ustvarjanju pesmi  svetovale mentorice Katja Banovec, Marina Janjac, Emilija Klopčič in Helena Kostelec. Iz Bele krajine sta se tega natečaja udeležili  samo osnovna šola iz Starega trga in OŠ Metlika. Mladim pesnikom iskreno čestitamo za nastale pesmi.