V torek, 24. 4. 2018, sva se učenka 9. c-razreda Daša Popovič in učiteljica Helena Kostelec udeležili svečanega zaključka literarnega natečaja Moja rodna domovina, ki ga je že deseto leto razpisala OŠ Vič iz Ljubljane v sodelovanju z Združenjem veteranov 90-91 mesta Ljubljane in bivših ljubljanskih občin. Najprej smo se zbrali na OŠ Vič, kjer nas je nagovoril ravnatelj Sašo Vlah in prisluhnili šolskemu pevskemu zboru. Nato smo tam imeli kosilo, kasneje pa smo si vodeno ogledali Ljubljano in se zatem peljali z ladjico po Ljubljanici. Pogled z ladjice resnično prikaže vse znane stavbe ob njej v povsem drugi luči. Sledila je generalka in zatem prireditev v Mestnem muzeju. Tam je vsak dobil medaljo, priznanje ter zbornik literarnih del. Na prireditvi so sodelovali tudi veterani, otroški pevski zbor OŠ Vič ter tri študentke s konzervatorija, ki so z virtuozno glasbo violine, kitare in harmonike popestrile svečanost. Preživeli sva čudovit dan.

Helena Kostelec, mentorica