V letošnjem šolskem letu smo se udeležili natečaja društva Planet Zemlja, s katerim smo poskušali pridobiti naziv naši šoli »Planetu Zemlja prijazna šola«. V natečaju so sodelovali učenci podaljšanega bivanja, in sicer 2., 3., 4., 5. in 7. skupina, in učenci 2. a, 2. d in 4. b razreda, vse skupaj 170 otrok in 8 mentoric.

Izvajali smo projekt z nazivom EKO BERI. V sklopu tega projekta so mentorice izbrale knjigo, ki so jo v razredu prebrali in analizirali. Vse knjige so imele ekološko obarvano vsebino, saj smo iskali rešitev za odpadke, ki jih lahko ponovno uporabimo. Po obravnavi vsebine so nastajali izdelki iz recikliranih odpadkov.

Delo je potekalo skozi vse šolsko leto.

V torek, 5. junija 2018, na svetovni dan varstva okolja, pa je bil naši šoli v Ljubljani na Gospodarskem razstavišču podeljen dolgo pričakovani naziv »PLANETU ZEMLJA PRIJAZNA ŠOLA«. Dobili smo priznanje, na katerega smo zelo ponosni, in pa sadiko javorja, ki ga bomo posadili v okolici naše šole.

Zapisala mentorica projekta
Janja Štefanič Guštin

  Zgodba o rolici papirja

 

Dostopnost