Na Osnovni šoli Metlika smo imeli od petka, 18. 1. 2019, do nedelje, 20. 1. 2019, delavnico animiranega filma, ki sta jo vodili mentorici  Lene Lekše in Jelena Dragutinović iz Društva za izvajanje filmske vzgoje Slon iz Ljubljane ter Duška Vlašič, likovna pedagoginja na šoli. Projekt je sofinanciral Slovenski filmski center. Skupina likovno nadarjenih učenk iz 6., 7. in 8. razreda je ustvarjala animirani film v tehniki stop animacije in pri delu uporabljala glino. Z materialom in zgodbo so se s pomočjo virov spominjale metliškega kiparja Alojza Gangla. Z vsebino se tako že navezujejo na dan šole, s katerim želimo na OŠ Metlika obeležiti 160-letnico rojstva pomembnega slovenskega kiparja.

Dekleta so kiparila, fotografirala in ustvarjala zabavno zgodbo, ob tem pa spoznavala široke možnosti animacije. Delavnica, kot je ta, lahko veliko prispeva k osebnostni rasti sodelujočih. Ne nudi samo možnosti likovnega kreiranja, pač pa tudi izkušnjo, kako lahko prosti čas preživimo polno, v ustvarjalnem druženju z vrstniki.

Premiera filma Ganglovanje bo na dnevu šole, ki bo v soboto, 2. februarja 2019.