V petek, 31. 5., in v soboto, 1. 6. 2019, smo se učenci planinskega krožka udeležili dvodnevne planinske šole na Krašnjem Vrhu. V petek  smo se ob 16.00. uri  zbrali na Pungartu in se peš podali na Krašnji Vrh. Pri koči na Krašnjem Vrhu so nas pričakali vodniki Planinskega društva Metlika, ki so nas prijazno pospremili tudi čez plezalno steno. Po končanem plezanju nam je učitelj Janez Željko pokazal prikaz dela reševalnega psa Enote reševalnih psov Bela krajina. Pokazal nam je opremo in nekaj trikov s psi. Kasneje smo imeli večerjo in družabni večer ob ognju.

Naslednji dan smo se zbudili, uredili in pripravili na zajtrk. Nato je sledil pohod v Metliko po markirani planinski poti. Vodnik Jože nas je popeljal do jame Pečenjevke. Pot smo nadaljevali v Metliko in kmalu prispeli na cilj, rahlo utrujeni, a dobre volje.

Za izvedbo planinske šole se zahvaljujemo predsedniku, tajniku in vodnikom Planinskega društva Metlika.

Tjaša Vraničar in Lana Kramarič, 7.c