Knjiga Dnevnik nabritega mulca – Kruta resnica govori o prigodah Grega Tepeža med poletnimi počitnicami in prvih mesecih šole ter s spopadanjem z dejstvom, da se razvija počasneje kot ostali.

Grega je navaden fant, ki hodi v zadnji razred osnovne šole. Doživi veliko smešnih prigod, a se tudi skrega z najboljšim prijateljem.

V knjigi so me pritegnili dogodki organizirane šolske zabave in prenočitve v avli ter stričeva peta poroka.

To knjigo sem izbral zato, ker me je pritegnila njena naslovnica.

Jezik  v knjigi je bil mladostniški, zato nisem imel težav pri razumevanju.

Pri branju sem se nasmejal in razmišljal o odraščanju.

Knjigo priporočam tistim, ki imajo radi humorno branje. Knjiga je zabavna in hitro berljiva. Priporočam jo učencem višjih razredov osnovne šole.

Jure Delkot, 9. r.